آموزشی, عمومی

جواهرات نقره استرلینگ

نقره استرلینگ چیست؟

جواهرات نقره استرلینگ در اکثر شرایط انتخابی عالی و با کیفیت است. این فلز زنگ نمی زند و از بین نمی رود، به علاوه نقره استرلینگ جواهرات آینده داری هستند.

نقره استرلینگ - نقره خالص - تفاوت نقره استرلینگ و نقره خالص

وقتی بیشتر مردم کلمه نقره را می شنوند، فکر می کنند این اصطلاحات به همان نوع فلز اشاره دارد. با این حال، نقره استرلینگ و نقره خالص شرایط قابل تعویض نیستند. این اختلاف به مقدار نقره خالص موجود در فلز خلاصه می شود. بیایید با تیم ونوس تفاوت های نقره استرلینگ و نقره خالص را بیابیم.

نقره خالص چیست؟

نقره خالص که به آن نقره ظریف نیز گفته می شود، از 99.9٪ نقره و 0.1٪ عناصر کمیاب تشکیل شده است. به عنوان یک فلز برای جواهرات، بسیار نرم و قابل انعطاف است  به راحتی شکل خود را از دست می دهد و فرسوده می شود. اگرچه می تواند در جواهراتی مانند گوشواره و آویز (یعنی مواردی که در معرض سایش زیاد قرار نمی گیرند) بدون مشکل استفاده شود نقره خوب حتی در تماس با رطوبت و هوا تمایل به لکه دار شدن ندارد.

به همین دلیل استفاده از نقره خالص در جواهرات توصیه نمی شود. برای مقابله با این مشکل، نقره با سایر فلزات ترکیب شده و آلیاژهای قوی تری ایجاد می کند.

نقره استرلینگ چیست؟

نقره استرلینگ آلیاژی است که هنگام افزودن مس به نقره خالص ایجاد می شود تا ترکیب حاصل از آن دوام بیشتری داشته و از نرمی آن کم شود.

معمولاً نقره استرلینگ دارای خلوص 92.5٪ است ، به این معنی که 7.5٪ آلیاژ از مس یا فلز دیگری (معمولاً نیکل یا روی) ساخته شده است.

نقره استرلینگ دوام بالایی دارد و می تواند تا آخر عمر ادامه یابد. به راحتی می توان آن را صیقل داد تا جرم ها و خراش ها صاف شود و به درخشش اولیه خود بازگردد. تعمیر و تغییر اندازه نقره استرلینگ نیز مقرون به صرفه و نسبتاً آسان است. با این حال، نقره استرلینگ در معرض رطوبت و هوا تمایل به لکه دار شدن دارد و نیاز به پرداخت مکرر دارد. این به دلیل محتوای مس در آلیاژ است که با عناصر واکنش می دهد و اکسید می شود.

تفاوت نقره استرلینگ و نقره خالص

جواهرات ساخته شده از نقره اصل باید دارای تمبرهای خاصی باشد که به عنوان نشان مشخص شناخته می شوند و به شناسایی نقره کمک می کنند. علامت نقره ظریف 999 است. نقره استرلینگ را می توان با چندین علامت مشخصه مشخص کرد که بیشترین علامت آن 925 است.

نقره ونوس با ارائه چند مطلب ساده امیدوار است کمکی برای شما کرده باشد تا تفاوت نقره استرلینگ و نقره خالص را بیابید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.