آموزشی, عمومی

آموزش تعمیر زیورآلات

آموزش تعمیر زیورآلات

آیا روش تعمیر زیورآلات را می دانید؟

تعمیر زیورآلات

تعمیر زیوالات کار بسیار آسانی است. همیشه باید از جواهرات طلا و نقره خود بسیار مراقبت کنید. اگر روزی زیورآلات شما خراب شود، پس باید یاد بگیرید چگونه زیورالات خود را درخانه تعمیرکنید. البته شما نباید خودتان جواهرات ظریف را تعمیر کنید، اما یاد گرفتن بعضی تکنیک ها در مواقع ضروری خیلی کارایی دارد. 

آیا قلاب شما شکسته، زنجیر گره خورده یا حلقه شما از شکل خارج شده است؟ اگر هر کدام از این موارد برای شما اتفاق افتاده است، در این مقاله ونوس لیست مفید از تعمیرات جواهرات آورده شده است که می توانید خودتان انجام دهید.

5 نکته طلایی تعمیرات جواهرات

تعمیرات جواهرات

1- قلاب شکسته

چگونه قلاب شکسته را تعمیر کنم؟ بسیاری از گردنبندها از قلاب می شکنند زیرا بیشترین کاربرد را دارند. دو مشکل معمول وجود دارد:

  • یک حلقه پرش باز می شود و بخشی از قلاب از بین می رود .
  • قلاب فنر شکسته می شود و دیگر به درستی بسته نمی شود.

برای هر دو مشکل، راه حل یکسان است. شما باید قلاب شکسته را با یک قلاب جدید تعویض کنید. هنگام خرید یک قلاب جدید، مطمئن ترین شرط خرید این است که از نظر اندازه و شکل شبیه قلاب قدیمی باشد. این باعث می شود که جواهرات شما بعد ازتعمیر مشابه اول شود. پس از یافتن مورد مناسب، قلاب جواهرات جدید خود را به آن متصل کنید.

2- گردنبند شکسته

گردنبندهای شکسته می توانند از قسمت حلقه شل شوند (قسمتی که آن را به قلاب محکم می کند) یا از سایش و فرسایش بشکند. هنگامی که این اتفاق می افتد، شما باید گردنبند را باز کنید و قلاب را با استفاده از حلقه های جدید وصل کنید.

این یکی از سخت ترین تعمیرات ساده است. فقط به این دلیل که کار با حلقه های کوچک برای سازندگان جواهرات جدید دشواراست. برای اینکه حلقه کوچک در دست داشته باشید، شما باید از سیم چین مناسب حلقه ها استفاده کنید.

3- تعمیر دستبند کشی

دستبندهای کشی، هر چقدر هم که خوب ساخته شده باشند، در نهایت پاره میشوند. راهی برای ترمیم کش های قدیمی وجود ندارد. شما باید دستبند را دوباره روی یک کش جدید درست کنید. اولین قدم یافتن کش مناسب برای دستبند است. یکی از کلیدهای موفقیت آمیز استفاده از گره جراحی  برای گره زدن کش دستنبد است.

4- تعمیر گوشواره

یکی از کاربردی ترین تعمیرات گوشواره، به روزرسانی سیم در گوشواره است. همچنین در صورت خم شدن یا خراب شدن سیم گوشواره یا پایه گوشواره می توانید تعمیر کنید.

برای تغییر یافتن گوشواره، اجزای گوشواره شما باید توسط یک حلقه به سیم متصل شود. حلقه سیم گوشواره را با استفاده از همان تکنیکی که برای باز کردن حلقه گردنبند برای اتصال قلاب استفاده می کنید، باز کنید. سیم گوشواره قدیمی را جدا کرده و با باز و بسته شدن حلقه به همان روش، سیم جدید را وصل کنید.

5- از بین بردن گره های روی زنجیر

ساده ترین راه برای جلوگیری از به وجود آمدن گره روی زنجیر، آویختن جواهرات زنجیره ای خود، به جای انباشتن زیورآلات روی هم در یک جعبه یا روی میز آرایش خود است. اما به محض اینکه گره خورده شود، چه کاری انجام می دهید؟

گره هنگامی اتفاق می افتد که بیش از یک زنجیره بهم پیوسته باشد. برای باز کردن گره زنجیرها به یک سنجاق گلدوزی نازک، نور مناسب، سطح سخت و مقداری روغن بچه نیاز است. صبور باشید.

زنجیر را مقداری روغن زده سپس روی سطح سخت بگذارید از قسمت گره خورده سنجاق را وارد کرده و آویزان کنید از طرف دیگرزنجیر را بکشید تا گره باز شود.

با این پنج روش ساده برای تعمیر زیورآلات که شاید خیلی از شما این تکنیک ها را میدانید میتوانید در مواقع ضروری گره های خود را باز کنید!

حتی برای یادگیری تعمیرات و ساخت جواهرات درخانه میتوانید از سایت https://www.thesprucecrafts.com

فوق العاده ترین تکنیک ها را یاد بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.